Voľný čas

V meste Piešťany a v jeho blízkom okolí máte množstvo príležitostí pre kvalitné trávenie voľného času. Či ste vášnivý športovec alebo športovkyňa, rekreačný typ alebo sa potrebujete zrelaxovať a zregenerovať, každý si príde na svoje. Stačí si len vybrať!

Wellness kúpeľ a masáže

Piešťanské kúpele známe pre minerálnu vodu, ktorá je súčasťou wellness procedúry nie len pri balneoterapii, bazénovom kúpely známym pod názvom Bahnisko & Zrkadlisko, plynovým suchým, uhličitým, alebo vírivým, perličkovým kúpeľom. Súčasťou cielenej masáže je možné absolvovať procedúru klasickú, reflexnú, podvodnú, ale aj clarins celotelovú masáž.

Bahenné zábaly

Súčasťou kúpelnej procedúry pod názvom Bahnisko, ale aj ako samostatnej procedúry – bahenného zábalu, prípadne unikátneho postupu nazývaného “Piešťanské parafango”.

Kondičná chôdza - Nordic walking a beh

Druh rekreačnej chôdze známej aj ako severská chôdza, ktorá sa stala ideálnou formou fyzického tréningu. Za pomoci špeciálnych palíc sa zvýšila účinnosť oproti normálnej chôdzi. V areály Kúpeľného ostrova v blízkosti nábrežia Jusztusa Jánosa Torkosa sa nachádza špeciálne upravený rehabilitačný chodník práve pre tento druh chôdze.

Cykloturistika a horská cyklistika

Nielen v uliciach, ale aj v okolí na cykloturistických trasách obklopujúcich Piešťany je vidieť cyklistov. Asfaltový okruh okolo vodnej nádrže Sĺňava, ale aj Vážska cyklomagistrála začínajúca pri Kolonádovom moste, pokračujúca popri Vážskom kanáli do obce Horná Streda popod dialničný most, cez rekreačnú oblasť Zelená voda a obec Beckov, končiac v Žiline.

Kolookruh Sĺňava

Kolookruh Sĺňava je okružná trasa s asfaltovým povrchom okolo vodnej nádrže Sĺňava, ktorá je vhodná na rekreáciu, oddych no najmä na šport. Môžete ho absolvovať na bicykli, na korčuliach, na kolobežke, behom, alebo chôdzou.

In-line korčulovanie

Asfaltový rekreačno-náučný okruh široký 3-4 metre vedie po rovine od Krajinského mosta smerom na Lodenicu, priehradu Drahovce a spať po ľavej strane brehu Váhu k mostu. Na korčuliach tento okruh zvládnete za cca jeden a pol hodiny pokojným tempom v prípade bezvetria.

Street workout ihrisko

Ihrisko street workoutu v blízkosti Krajinského mostu pri Vážskej ulici určené na funkčný tréning pod holým nebom. Workout preliezky svojím dizajnom a využiteľnosťou navrhnuté ľudmi, ktorí sa tomu aktívne venujú je možné navštíviť nonstop aj vo večerných hodinách, kde je priestor umelo osvetlený. Vstup je bezplatný.

Vodné športy

Vodná nádrž Sĺňava ponúka široký priestor pre vodné lyžovanie, wakeboarding a taktiež wakeskate. Vodnolyžiarsky vlek – areál Wake Soul je na ľavej východnejšej strane nádrže Ratnovskej zátoky prístpný z obce Ratnovce.

Fitness & kulturistika

V Piešťanoch sa nachádza veľké množstvo kvalitných posilovní, ktoré sú súčasťou wellnes priestorov ale aj samostatných priestorov s odborne vyškoleným personálom.

Jazda na koni

Okolie Piešťan si môžete vychutnať aj jazdou na koni. Radi Vám sprostredkujeme tento neopakovateľný zážitok.
on-line rezervácia